Win en Whiskyfestival organiseren speciale Masterclasses
2 oktober 2007
Tijdens het komende whiskyfestival in Leiden (9 t/m 11 november) organiseert Whisky Import Nederland in samenwerking met het Whiskyfestival Leiden een drietal zeer bijzondere Masterclasses in de tegenover de Pieterskerk gelegen Lokhorstkerk. Deze Masterclasses zijn ook toegankelijk voor whiskyliefhebbers die het festival zelf niet bezoeken.
adelphi distillery
Op zaterdag 10 november om 13.00 uur zal Charles MacLean samen met Marcel Bol de speciale whisky’s van de onafhankelijke bottelaar Adelphi Distillery aan u presenteren.
In totaal zult u 6 tot 8 fantastische whisky’s kunnen beoordelen onder de aanwijzingen van Charles. Aangezien hij mede verantwoordelijk is voor de selectie van de vaten die gebotteld worden onder het Adelphi label kunt u hem natuurlijk vragen waarom nu juist deze whisky’s geselecteerd zijn. Charles MacLean is misschien wel de bekendste whiskyschrijver en grootste authoriteit op het gebied van ruiken en proeven van whisky.
Daarnaast staat zijn typische Britse manier van presenteren garant voor een zeer vermakelijke proeverij. Dat gecombineerd met de bijzondere whisky’s van Adelphi maken van deze Masterclass iets heel bijzonders.
Enkele whisky’s die waarschijnlijk te proeven zullen zijn:
• Adelphi’s Inchgower 1980 26 y.o. 59,8% First Fill Sherry
• Adelphi’s Breath of the Highlands 1972 35 y.o. 51,7% Ex-bourbon
• Adelhpi’s Dalmore 1990 17 y.o. 59,7% First Fill Sherry
Toegangsprijs € 40,- Toegang voor maximaal 30 personen
Op zondag 11 november om 15.30 zal de Masterclass met Charles MacLean en de heerlijke Adelphi Whisky’s nogmaals plaatsvinden.
Toegangsprijs € 40,- Toegang voor maximaal 40 personen.
first cask
Op zaterdag 10 november om 19.30 uur zullen Kenny Mackay en Brian Morrison u de bottelingen van First Cask en nog minstens 3 andere whisky’s presenteren. Kenny en Brian zijn de voormalige Managing Director en eigenaar van Morrison Bowmore, de eigenaren van de Bowmore, Auchentoshan en Glen Garioch distilleerderijen. Beiden zijn nog steeds zeer actief op het gebied van de beste whisky’s en ook eigenaren van het Scottish Liqueur Centre. Zij zullen de komende maanden enkele zeer exclusieve en oude whisky’s gaan bottelen, waaronder een Macallan uit 1965 gerijpt in een first fill Oloroso vat. Beide heren kunnen fantastisch vertellen over whisky en zullen graag uw vragen over whisky beantwoorden. First Cask is het eigen label van Whisky Import Nederland.
Enkele whisky’s die u hierbij kunt proeven:
• First Cask Caperdonich 1980 26 y.o. 56,8%
• First Cask Caol Ila 1982 25 y.o. 60,8%
• First Cask Strathclyde 1965 41 y.o. 42,1%
• Cask sample Macallan 1965 CS First Fill Oloroso sherry
• Cask sample Glen Grant 1965 First Fill Sherry
Toegangsprijs € 40,- Vanwege het zeer speciale karakter van deze Masterclass kunnen maar 20 liefhebbers deze bijwonen.
Deze Masterclasses zijn ook te bezoeken zonder het Whiskyfestival te moeten bezoeken Inschrijven vindt echter plaats via de website van het Whiskyfestival Leiden: www.whiskyfestival.nl.