Ook in de zomermaanden krijgen wij prachtige whisky’s binnen. De vernieuwde Maltman Royal Thistle wordt vergezeld door 3 prachtige whisky’s die alle 3 in sherry vaten zijn gerijpt.
Verder zijn er ook 3 nieuwe Càrn Mòr Strictly Limited bottelingen en een zeer bijzondere Celebration of the Cask Black Gold Bunnahabhain.
The Maltman
The Maltman Royal Thistle is een zeer rijke Premium Blended whisky met de geuren en smaken van bloemen en honing met chocolade, mokka en kruidige afdronk. Het vernieuwde etiket geeft de hoge kwaliteit beter weer.
Verder hebben wij een drietal prachtige single malts binnen gekregen die allen gerijpt zijn op voormalige sherryvaten.
De Strathmill uit 1991 heeft een zoet moutige neus met aardbeien, gebrande bruine suiker en Lapsang Souchong thee. De afdronk kent nootmuskaat en peper. Het Pedro Ximinez vat heeft zijn werk uitstekend gedaan.
Hetzelfde geldt voor de Dalmore 1996. Ook deze whisky is op een PX vat gerijpt, maar is zwaarder van karakter met pijptabak, vruchtencake, kersen en donkere chocolade. De afdronk is verwarmend en kruidig. Een Dalmore die fantastisch in balans is.
Ondanks de fantastische kwaliteit van deze 2 whisky’s ligt mijn persoonlijke voorkeur bij Port Charlotte 2004 uit een Oloroso sherry vat. Deze zwaar geturfde Islay whisky opent ook met die typische zee invloeden met sigarenas en zoete turfrook. Ook de tong ervaart eerst de turf, teer en kruitdampen, maar krijgt daarna de sherry invloeden met gedroogd fruit en sappige kruiden. Het geheel is verwarmend met amandelen en gerookt vlees. Een absolute topper.
Càrn Mòr
Ook Morrison & Mackay hebben weer een paar mooie whisky’s gebotteld. Onder het Strictly Limited label hebben we een hele mooie Jura uit 2000 kunnen bemachtigen. Een bijzonderheid want deze Jura is uitstekend in balans met geboend hout, sinaasappel, en bijenwas. Daarna volgen peren, kruidige vruchtencake en weer die bijenwas. Werkelijk een pracht van een Jura.
De Macduff 2007 geeft echt waar voor je geld. Melkchocolade met rozijnen en Franzipan met poedersuiker. Dan lichte toffee en fruitbonbons. De afdronk is verwarmend en exotisch kruidig.
De Caol Ila 2006 is frisse licht kruidige Islay whisky. Zee, zilt en zout vermengen zich met zachte zoete turfrook en zoete drop. Een elegante Islay whisky.
Uit de zeer bijzondere Black Gold reeks komt de Bunnahabhain 1995 uit een first fill Oloroso sherry hogshead. De geuren en smaken van rozijnen, sultana’s en donkere pruimen komen voort uit het Europese eikenhout. De whisky omarmt je en is hartverwarmend. Helaas worden echte sherry Bunna’s steeds zeldzamer.
Berrys’ Own Selection
10 prachtige whisky’s van Berry Bros. & Rudd. Het betreft de volgende 10 whisky’s:
Bruichladdich 1991
Inchgower 200
Dufftown 1999
Glengoyne 2000
Clynelish 1997 op 46%
Craigellachie 2000
Glen Spey 2000
Tobermory 1996
Tomatin 1994
Aultmore 1997
Smaaknotities
[columns]
[column size=”third” last=”no”]
Maltman Royal Thistle
40,0% nas
Neus : Bloemige neus met honing
Smaak: Zacht en mild met donkere chocolade, mocca en licht kruidig
Afdronk: Fluweel zacht met warme toffee
[/column]
[column size=”third” last=”no”]
Maltman Port Charlotte 2004 (Oloroso sherry)
53,1% 10 y.o.
Neus: typisch Islay met zee-invloeden en sigaaras en zoete turf rook
Smaak: Meer turf, teer en kruitdamp, en dan de sherry invloeden, gedroogd fruit, kruiden
Afdronk: verwarmend met amandelen en ham
.[/column]
[column size=”third” last=”yes”]
Maltman Dalmore 1996 (PX Sherry)
47,9% 18 y.o.
Neus: Invloeden van 18 jaar in sherry vat. Vleugje pijptabak
Smaak: Volmondgevoel, vruchtencake, kersen, donkere chocolade en pecan nootjes
Afdronk: Kruidig, warm, zacht en muffins
[/column]
[/columns]
[columns]
[column size=”third” last=”no”]
Maltman Strathmill 1991 (PX Sherry)
46,0% 23 y.o.
Neus: Echte sherry neus met zoete mout
Smaak: Goede combinatie met aardbeien, geroosterde bruine suiker, zoet brood en zwarte thee.
Afdronk: Zachte finish, nootmuskaat en peper.[/column]
[column size=”third” last=”no”]
Celebrations Black Gold Bunnahabhain 1995
51,5% 20 y.o. Oloroso sherry
Neus: Zoet, met rijke sherry tonen, rozijntjes, sultana’s en donkere pruimen
Smaak: kruidige marsepein met tropisch fruit, vruchtencake en heerlijk warm mondgevoel
Afdronk: Omarmend en hartverwarmend
[/column]
[column size=”third” last=”yes”]
Càrn Mòr Jura 2000
46,0% 14 y.o.
Neus: geboend hout, lichte sinaasappel en wax invloeden
Smaak: gekaramelliseerde peer. Kruidige vruchtencake en iets wax
Afdronk: Medium lang met kruidige invloeden
[/column]
[/columns]
[columns]
[column size=”third” last=”no”]
Càrn Mòr Macduff 2007
46,0% 7 y.o.
Neus: Melkchocolade met rozijntjes, franzipan, fruitbonbons met poedersuiker
Smaak: lichte toffee, met chinese kruiden en vol mondgevoel
Afdronk: Warm, kruidig en wassig,
[/column]
[column size=”third” last=”no”]
Càrn Mòr Caol Ila 2006
46,0% 8 y.o.
Neus: Fris, open, licht fruitig. Zeetonen, zilt en turf met gebrande toast
Smaak: Zacht, elegante zoete turfrook, zilt en zoete toast
Afdronk: Elegant, licht rokerig en zoete drop
[/column]
[column size=”third” last=”yes”][/column]
[/columns]