Finn Thomson Glenlivet 1970 50 yo First Fill Sherry Hogshead 49,8%

Neus: diepe aroma’s van Oloroso sherry. Gedroogd fruit – dadels, vijgen, sultanarozijnen. Er zijn overeenkomsten met oude Armagnac,.
Smaak: bessen en kersen (krenten en rozijnen) met oud leer in de zon, donkere chocolade, uitgedoofde sigaren en sappig eikenhout. De aanvankelijke zoetheid, gezouten karamel, wordt vervangen door dezelfde gedroogde vruchten die op de neus plaagden.
Finish: Vol, fruitig en lang.

De cilindrische doos, handgemaakt in Schotland van puur eikenhout, het metaforische vat dat binnenstebuiten is gekeerd, met zijn typische charred binnenkant naar buiten gericht en het warme ruwe hout aan de binnenkant. Gemaakt van negen perfecte cirkels voor negen generaties – zoals ringen aan een boom – vertegenwoordigen ze het doorlopende verhaal.

Binnenin zit de whisky in een op maat gemaakte 9-zijdige fles die elke generatie vertegenwoordigt die heeft bijgedragen aan de 300-jarige whisky-lijn van de Thomson familie.